Przyspieszone strony mobilne AMP

ACCELERATED MOBILE PAGES

Co to są strony mobilne AMP?

Przyspieszone strony mobilne AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to projekt Google'a we współpracy z Twitterem stworzony aby przyspieszyć wyświetlanie i korzystanie ze stron mobilnych. Strony takie zbudowane są w szkielecie (framework) AMP HTML, który jest lżejszy i szybszy niż tradycyjny HTML. Dodatkowo strony AMP przechowywane są w pamięci podręcznej Google dzięki czemu ładują się błyskawicznie.
„AMP jest prostym i solidnym formatem, który zapewnia Twojej witrynie szybkość, ukierunkowanie na użytkownika i zarabianie. AMP zapewnia długoterminowy sukces Twojej strategii internetowej dzięki dystrybucji na popularnych platformach i zmniejszeniu kosztów operacyjnych i rozwojowych” -- Google.
Możesz dowiedzieć się więcej o przyspieszonych stronach mobilnych AMP na stronach:

Zalety przyspieszonych stron AMP

Lepsza widoczność w wyszukiwarkach
Szybkość strony wpływa na jej ranking w wynikach wyszukiwania. Google promuje przyspieszone strony AMP gdyż są szybkie. Dodatkowo oznacza je symbolem błyskawicy w wyszukiwarkach na telefonach.
Lepsze doświadczenia użytkownika
Lepsze UX czyli doświadczenia użytkownika (ang. user experience). Strony AMP zbudowane są zgodnie z oczekiwaniami użytkowników - są funkcjonalne, wygodne w nawigacji, intuicyjne, bardzo szybko się ładują i dobrze wyglądają na smartfonach.
LEPSZE STATYSTYKI ODWIEDZIN
Przyspieszone strony mobilne AMP mają wyższe konwersje, niższy wskaźnik odrzuceń, więcej powracających użytkowników i dłuższy czas przebywania na stronie. Lepsze statystyki wpływają pozytywnie dla ranking w wynikach wyszukiwania.
MNIEJSZE KOSZTY TECHNOLOGICZNE
W kreatorze AMPjump budujesz tylko JEDNĄ wersję witryny i jest ona AMP zarówno na telefonach jak i komputerach. Dodatkowo używa ona mniej transferu i mocy serwera niż tradycyjne witryny.
Dowiedz się więcej o stronach AMP na AMPjump.com

Proste strony mobilne AMP

Dzięki AMP otrzymasz większy ruch i większe zaangażowanie odwiedzających. W kreatorze AMPjump tworzysz JEDNĄ wersję witryny, która jest w 100% AMP, szybka, responsywna (na wszystkie ekrany), łatwa w edycji i pozycjonowaniu.